Microkosmos – De wereld in een Wunderkammer
Een opgezette mechanische beer die kunstjes doet, een mysterieus dodo-botje, anatomische modellen en schitterende nautilusbekers.

In Microkosmos - De wereld in een Wunderkammer vind je allerlei rariteiten. Waar kwamen al deze bijzondere voorwerpen vandaan, hoe keken we vroeger tegen de wereld aan en hoe ontwikkelden deze rariteitenkabinetten zich verder? Je leert het in deze lezing.
Kokosnoten, nautilusschelpen, narwaltanden en bijzondere onbekende dieren als de neushoorn en olifant, zorgden voor grote verbazing en verwondering. Nieuwsgierig naar deze ‘rariteiten’, begonnen eerst vorsten en later gegoede burgerij wonderbaarlijke voorwerpen uit andere delen van de wereld te verzamelen. De verzamelingen toonden ze in hun Kunst- en Wunderkammer, ook wel rariteitenkabinetten genoemd.
Waar kwamen al deze bijzondere voorwerpen vandaan, hoe keken we toen tegen de wereld aan en hoe ontwikkelden deze rariteitenkabinetten zich verder? Onze museumdocent neemt je mee op een wonderbaarlijke reis door deze samengebrachte verzameling van bijzondere voorwerpen, vertelt over verzamelingen van beroemde verzamelaars en fantastische hedendaagse kunstenaars en daagt je uit om met een frisse kritische blik naar deze wereld te kijken.
| Wanneer | op aanvraag |
| Voor wie | volwassenen |
| Duur | 60 minuten |
| Prijs | € 7,- per persoon (minimaal €70,-) |
| Taal | Nederlands, Engels (Duits op aanvraag) |
Een opgezette mechanische beer die kunstjes doet, een mysterieus dodo-botje, anatomische modellen en schitterende nautilusbekers.
Bezoek vanaf 6 september het Wonderlab! Twee jonge Drenten laten hier hun verzameling zien. Daarnaast kun je in het Wonderlab vooral veel doen. Zo kun je een eigen fantasiedier maken, een rariteitenkabinet ordenen en objecten onderzoeken. Wonderlab maakt deel uit van de tentoonstelling Microkosmos - De wereld in een Wunderkammer.
Tijdens deze gratis lezing leer je over de rariteiten in Microkosmos - De wereld in een Wunderkammer.
Kunstenaar Daan Brouwer weet elementen op ambachtelijke wijze te combineren tot prachtige objecten. Geïnspireerd op zijn nautilusbokaal Oceanus III, te zien in Microkosmos, ga je zelf aan de slag met het samenstellen van een object. Dit wordt misschien wel de basis voor jouw eigen Wunderkammer!