Navigatie overslaan
figuratieve kunst
atelier Gen F

Simon Schrik­ker in het Atelier

Schilderij van Simon Schrikker waarop een liggende hond is afgebeeld

In het atelier van Gen F vang je op 4 mei een glimp op van Simon Schrikkers werkwijze: onderschildering, schets, opbouw en afwerking. Een uniek moment dat zich meestal achter gesloten deuren afspeelt. 

‘Ik wil niet alleen dat de je kijkt, maar dat je ook nadenkt: Wat zie ik? Wat zie ik niet? En vooral: wanneer wordt een (figuratief) beeld meer dan alleen een beeld?’

Simon Schrikker

Simon Schrikker (Utrecht, 1973) speelt in zijn werk met materialen. Van dikke lagen olieverf die zich buiten het canvas verspreiden, tot vervreemdende beelden in aquarellen, animaties en recentelijk keramiek. Dierfiguren, zoals honden, haaien, olifanten en inktvissen komen vaak terug als een visuele handtekening in zijn werk. Door emoties en instincten als angst en macht te verkennen, haalt hij de clichés die daarmee gepaard gaan uit hun vertrouwde context en mengt ze tot een nieuw geheel.

Schrikker studeerde in 1999 af aan de Academie Minerva in Groningen en behaalde zijn MFA aan het Dutch Art Institute in Enschede. Zijn werk is vertegenwoordigd in meerdere museale, bedrijfs- en particuliere collecties in binnen- en buitenland. 

De activiteiten in Atelier Gen F zijn onderdeel van de tentoonstelling Gen F - 75 jaar figuratieve kunst. Het complete overzicht van de activiteiten in het atelier vind je hier

Uitgelichte objecten

Praktische informatie

DatumZondag 4 mei 2025
Tijd(en)10.00 uur tot 17.00 uur
WaarAtelier Gen F
KostenGratis met een geldig toegangsbewijs voor het museum
  • Rond­lei­ding Gen F

    Samen met een museumdocent ga je langs alle werken met een bijzonder achtergrondverhaal.

  • Joy­ce Eijk­hout in het Atelier

    Op 24 mei geeft Joyce Eijkhout modelschilderles in het atelier van Gen F!

  • Gra­tis lezing Gen F

    Gratis lezing bij de tentoonstelling Gen F - 75 jaar figuratieve kunst.

  • Jes­a­mi­ne Tota­ñes in het Atelier

    Op 15 juni maakt Jesamine Totañes live portretten in het atelier van Gen F - 75 jaar figuratieve kunst.

  • Prik­kel­arm bezoek Gen‑F

    Bezoek de tentoonstelling Gen F op een prikkelarme manier.

Inloggen