Navigatie overslaan
10 februari 2026

Pop-up boe­ken Laby­rin­thia onder­weg naar Drent­se instel­lin­gen

Deze maand zijn 500 pop-up boeken naar ziekenhuizen, basisscholen en bibliotheken in heel Drenthe verstuurd als resultaat van onze crowdfunding actie. 

Vorig jaar vierden wij als Drents Museum ons 170-jarig bestaan. We hebben toen een wens uitgesproken en zijn een crowdfunding gestart, in samenwerking met Voordekunst. Onze wens was: alle kinderen in Drenthe de mogelijkheid bieden om kennis te maken met de rijke geschiedenis van onze provincie en met 'Labyrinthia'. Dankzij vele donateurs kunnen we daar nu invulling aan geven door middel van een uniek pop-up boek!

Naar 500 verschillende locaties, zoals ziekenhuizen, basisscholen en bibliotheken, is kosteloos een exemplaar van 'De schatten van het Witte Maegie' opgestuurd om zo meer kinderen te betrekken bij de Drentse geschiedenis en de tentoonstelling 'Labyrinthia'. In het boek gaan kinderen op zoek naar bijzondere spullen uit 'Labyrinthia'. Voor de allerkleinste kinderen heeft het muisje Moes zich op alle pagina's verstopt.

Twee exemplaren zijn persoonlijk overhandigd aan het Ouder en Kind-centrum van het Wilhelmina Ziekenhuis in Assen. 

 

Wil je het boek zelf bestellen? Neem dan een kijkje in onze shop!