Angkor – Het mysterie van Cambodja
Het grootste religieuze monument ter wereld is nu in Europa te zien.

In de middeleeuwen was Angkor misschien wel de grootste stad ter wereld. Vandaag de dag is het een gigantische ruïne in het regenwoud van Cambodja. Zo omvangrijk dat die zelfs te zien is vanuit de ruimte.
Tijdens de rondleiding nemen onze museumdocenten jullie aan de hand van de echte objecten mee in het verhaal over de opkomst en ondergang van de hoofdstad van het Khmer-rijk. Daarnaast krijgen jullie door activerende opdrachten inzicht in de religie, economie en samenleving van het Khmer-rijk: wat het zo succesvol maakte, maar ook wat ervoor zorgde dat Angkor nu grotendeels verlaten is. Hierbij wordt de link met het heden niet uit het oog wordt verloren.
| Voor wie | de onderbouw van het voortgezet onderwijs |
| Sluit aan bij | Geschiedenis, Maatschappijleer en Aardrijkskunde |
| Wanneer | op aanvraag, zie onderstaand formulier |
| Max. aantal leerlingen | 30 |
| Benodigde begeleiding | 1 per 15 leerlingen |
| Duur | 75 minuten |
| Taal | Nederlands en Engels (Duits op aanvraag mogelijk) |
| Prijs | €6.- per leerling (leraren en begeleiders gratis) |
Om dit programma aan te vragen, vul je onderstaand formulier in. Wij nemen zo snel mogelijk contact met je op.
Het grootste religieuze monument ter wereld is nu in Europa te zien.
Wist je dat de eerste mensen met blonde haren al in de tijd van de eerste farao’s en piramides naar Drenthe komen?
Vincent van Gogh, Matthijs Rölling, Sientje Mesdag - Van Houten, Clary Mastenbroek en Jozef Israëls. Werk van deze kunstenaars en nog vele anderen bekijken en bespreken we, maar waar het in dit programma vooral om draait, is veel zelf doen!
Hoe ziet een Drents dorp er rond het jaar 0 uit? Hoe wonen en werken deze mensen en wat komen die Romeinen in het noorden doen? Samen met onze museumdocent reizen de leerlingen terug naar de Romeinse tijd en stappen ze letterlijk in de rol van Drentse dorpelingen.