Navigatie overslaan
voor kinderen
geschiedenis

Opa- & Omadagen

Dans in de voorjaarsvakantie mee op de boerenbruiloft. 

Een bruiloft is een goede reden voor het vieren van een feest! Dat was honderden jaren geleden ook al zo, maar toen ging het wel anders dan nu. Kom jij in de voorjaarsvakantie tijdens de Opa- en Omadagen dansen op de boerenbruiloft?

Tijdens de boerenbruiloft wordt alles uit de kast gehaald, letterlijk en figuurlijk. Dit is hét moment om al je zilverwerk te showen. Op tafel staan de kraantjespotten vol koffie om de gasten van dit geliefde drankje te voorzien.En natuurlijk draagt iedereen zijn of haar mooiste kleren!

Dansen in het Drents Museum

Tijdens de Opa- en Omadagen vieren kinderen met hun (groot)ouders of begeleiders een echt Drents feest. De start is bij het Drents Museum, waar je leert dansen.

bruiloftsgedichten in het Drents Archief 

Daarna gaat het feest verder bij het Drents Archief, hier zie je onder meer een echte kraantjespot en werk je aan een bruiloftsgedicht.

Op zoek naar ingrediënten op landgoed Overcingel

Op landgoed Overcingel van Het Drentse Landschap ga je op zoek naar ingrediënten voor een feestelijke bruiloftsmaaltijd!

Ga jij deze voorjaarsvakantie mee naar een boerenbruiloft? 

Datum:18, 19 en 20 februari

Tickets

Het programma van de Opa- en Omadagen start in het Drents Museum. Kom jij ook dansen op de boerenbruiloft?

Bestel tickets
  • Onver­ge­te­lijk Drents Museum

    Mensen met dementie en hun mantelzorgers gaan in een ontspannen sfeer met elkaar in gesprek over wat ze zien.

  • Bege­leid bezoek

    In Labyrinthia kunnen gasten met een visuele beperking gebruik maken van de begeleiding van een museummedewerker.  

  • Ped­del door de prehistorie

    Peddel door een prehistorisch landschap in een van de eerste boten die door de mens gemaakt is en ontdek wat onze voorouders zoal tegenkwamen in het water en langs de waterkant.

Inloggen