Navigatie overslaan
singelzaal

Ode aan Amri­ta Sher-Gil – Top­stuk­ken uit Nederlandse musea

  • 3 april t/m 20 september 2026
  • Drents Museum

Op 3 april opent de tentoonstelling Ode aan Amrita Sher-Gil - Topstukken uit Nederlandse musea. Hierin presenteert het Drents Museum samen met verschillende andere musea een tentoonstelling over identiteit, vrijheid, verbinding en liefde. 

Ode aan Amrita Sher-Gil

'Europa is van Picasso, Matisse, Braque en vele anderen. India is alleen van mij.' 

Met deze woorden beschrijft de Hongaars-Indiase Amrita Sher-Gil (Boedapest 1913 – Lahore 1941) haar unieke positie in de kunstwereld. Ze leeft slechts 28 jaar, maar laat een indrukwekkend en invloedrijk oeuvre na waarin moderne Europese schilderkunst samensmelt met Indiase kleuren, thema’s en verhalen. Haar kunst is nog volop in ontwikkeling als Sher-Gil sterft. 

We leven in een tijdsgewricht waarin verworvenheden zoals openheid en vrijheid van meningsuiting in het geding zijn. Samenwerking is misschien wel relevanter dan ooit en cultuur biedt daarvoor een belangrijke sleutel. Sher-Gil is als wereldburger hét voorbeeld van wederzijds begrip en respect voor elkaars waarden. Haar verhaal en kunstwerken inspireren ook nu en geven aanknopingspunten voor een betere toekomst.

In Ode aan Amrita Sher-Gil komen thema’s aan bod uit het leven van de Hongaars-Indiase kunstenaar: identiteit, vrijheid, verbinding en liefde. In de tentoonstelling ontdek je bijzondere topstukken die nog nooit eerder samen te zien waren.

Blijf op de hoogte

We kijken er naar uit om op een later moment de tentoonstelling 'Amrita Sher-Gil ‘Europa is van Picasso, India is van mij’' te kunnen openen. Wil je bericht ontvangen wanneer we hier meer over weten? Meld je dan hieronder aan voor de nieuwsbrief.

 

Nieuwsbrief

Met onze nieuwsbrief blijf je op de hoogte van nieuwe tentoonstellingen, activiteiten en andere projecten van het Drents Museum. 

Meld je aan!